Daha fazla bilgi için aşağıda bulunan sohbet aracını veya bu bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Turuncu Başlık: Başlangıç Paketi
Mavi Başlık: Genişletilmiş Paket
Elektronik Faturalama

Bir belge takas sistemi kullanarak veya dosya olarak elektronik fatura ve alacak dekontu alabilir ve gönderebilirsiniz. İşlenmemiş haliyle PEPPOL biçimi ve ücretsiz Tradeshift belge takas sistemi desteklenmektedir, fakat mimari diğer özel biçimlerin veya belge takas sistemlerinin eklenmesine izin verir (iş ortağı uyarlaması gerektirir).

Ek olarak elektronik belge takaslarında kullanılan pek çok standart desteklenir. Örneğin, müşteri ve tedarikçiler için Küresel Konum Numarası (GLN), ürünler için Küresel Ticari Madde Numarası (GTIN); ölçü ve para birimleri, vergi kodları, vergi şemaları ve ülkeler için uluslararası kodlar. Ayrıca yeni bir Belge Gönderim Profil konsepti belge gönderimiyle ilgili tüm görevleri bir araya toplar. İster e-posta mesajı olsun, ister basılı veya elektronik biçimli dosya gönderimi olsun, her müşteri veya tedarikçi veya bunların grupları için tercih edilen gönderim varsayımlarını ayarlamanızı sağlar.


Alınan elektronik belgeler, belge yönetim özellikleri içerisine entegre edilir. Yani PDF veya taranmış kağıt faturalarla birlikte Gelen Belgeler kutusunda saklanırlar. Böylece kullanıcılar bunlardan Satın Alma Faturaları, Satın Alma Alacak Dekontları veya Genel Muhasebe satırları oluşturabilirler. Metinden hesaba kuralları ekleyerek tedarikçi veya satır verilerine bağlı olarak varsayılan hesap kurallarını otomatikleştirebilirler. Gelen belgeler için çevrimle ilgili hata ve uyarılardan yararlanılabilir. Bağlantılar, Microsoft Dynamics NAV'da yeni oluşturulmuş herhangi bir belgeden, deftere nakledilmiş belgeden, veya günlük girişinden kolayca belgeye ulaşım sağlar.

Ücretsiz bir Tradeshift hesabı kullanılarak, Tradeshift ağında bulunan diğer partilerden belge alınabilir veya onlara belge gönderilebilir. Microsoft Dynamics NAV içerisinde bu belge takas işlemleriyle ilgili teslim bilgileri ve bir kütük tutulur. Gelen herhangi bir elektronik belgeyi otomatik olarak işlemek amacıyla iş akışları eklenebilir. Örneğin Microsoft Dynamics NAV içerisinde taslak bir satın alma belgesinin oluşturulmasından, deftere nakledilmesine; tutar ve/veya tedarikçi gibi iş akış koşullarına göre ödeme satırlarının oluşturulmasına kadar.


Para Birimi Döviz Kurları

Para birimi döviz kurları, XML dosyası veya canlı yayınları kullanarak, döviz kuru bilgisi sağlayan üçüncü parti web servisleri aracılığıyla güncellenebilir. Bu güncellemeler, iş sıralama işlevselliği kullanılarak otomatik olarak veya elle gerçekleştirilebilir. Yahoo ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) döviz kuru yayınları ürün tarafından ham kurulumda desteklenir. Diğer döviz kuru servisleri, yayınlanmakta olan veriye, para birimi döviz kurları kurulumunda eşleştirme tanımlanarak eklenebilir. Bu işlem son kullanıcı istemcisinde, geliştirici iznine gerek olmadan yapılabilir.

Daha fazla bilgi alabilmek için İnfotek ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrca TTK ve VUK'un gerektirdiği e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-Mutabakat hakkında da sizleri bilgilendirmek isteriz.