Daha fazla bilgi için aşağıda bulunan sohbet aracını veya bu bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Turuncu Başlık: Başlangıç Paketi
Mavi Başlık: Genişletilmiş Paket
Gelen Belgeler

Taranmış olarak gelen kağıtlar ve elektronik belgeler Microsoft Dynamics NAV'da Gelen Belgeler'de saklanabilir ve burada Microsoft Dynamics NAV belgelerine çevrilebilirler. Gelen belgeyle ilgili oluşturulan bağlantılar, Microsoft Dynamics NAV içerisindeki herhangi bir yeni yaratılmış belge, deftere nakledilmiş belge veya finansal işlem günlük girişinden bu belgeye ulaşım sağlar.

Buralardan bağlantı sağlanmış olan orjinal belge(ler) görüntülenmek için ulaşıma açıktır. Herhangi bir belge bağlantısı içermeyen günlük girişlerini bulmak ve bunlara gelen belge bağlantısını elle eklemek te mümkündür. Kağıt belgeler taranarak gelen belgelere elle eklenebilir veya bir telefon veya tablet kullanılarak Microsoft Dynamics NAV uygulamasından veya Office Lens gibi uygulamalar kullanılarak gelen belgelere aktarılabilir.


Optik Karakter Tanıma (OCR)

OCR entegrasyonu PDFleri veya taranmış faturalarla iade faturalarını biçimlendirilmiş veriye çevirebilir ve aynen elektronik belgelerde olduğu şekilde işleyebilirsiniz. Metinden hesaba kuralları ekleyerek tedarikçiye göre hesap kurallarının varsayılanlarını otomatikleştirebilirsiniz.

Yazılım, ham haliyle Microsoft Dynamics NAV için Lexmark Fatura Yakalama Servisini destekler, fakat mimarisi değişik OCR servisleri veya dış yazılımların da kullanılmasına izin verir (iş ortağı uyarlaması gerektirir). Lexmark Fatura Yakalama Servisi entegrasyonuyla başlık ve toplam bilgileri çıkarılabilir. Belgele e-posta kullanılarak doğrudan OCR servisine de yönlendirilebilir. Microsoft Dynamics NAV için Lexmark Fatura Yakalama servisini kullanmak için Lexmark Fatura Yakalama servisinde bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekir. Böylece ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Gelen belgeler OCR'a elle gönderilebileceği gibi, iş kuyruğuna atılarak bu işlem otomatikleştirilebilir.


Gelen Belgeler İş Akışı

İş akışı ekleyerek gelen elektronik belgeleri otomatik olarak işleyebilirsiniz. Örneğin,

  • OCR'la otomatik gönder/al yapabilirsiniz.
  • Microsoft Dynamics NAV'da taslak satın alma belgesi yaratabilirsiniz.
  • Taslak belgeyi deftere nakledebilirsiniz.
  • Deftere nakledilmiş belgeler için ödeme satırı oluşturabilirsiniz.

Akışın, örneğin, tedarikçi veya tutara göre kontrol edilebilmesi için iş akışı şartlarını kullanıcı belirleyebilir.